Оцінка впливу на довкілля за євростандартом – законопроєкт в Парламенті

Оцінка впливу на довкілля за євростандартом – законопроєкт в Парламенті

Оцінка впливу на довкілля за євростандартом – законопроєкт в Парламенті

Оцінка впливу на довкілля – один з найбільш дієвих інструментів захисту довкілля в Європі.

20 жовтня 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України в ЄС на своєму засіданні розглянув відповідний законопроєкт, а саме Проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” стосовно удосконалення процедури оцінки впливу на довкілля» від 7.09.2021 року № 5766.

Головна причина – необхідність суттєвого скорочення процедури оцінки впливу на довкілля. В Україні така процедура триває в середньому пів року.

Законопроєкт № 5766 призначений скоротити процедуру оцінки впливу на довкілля. Окрім того, висновок щодо такої оцінки запропоновано перевести в цифровий формат. Планується також законодавчо закріпити підстави надання висновку та відмови у його наданні.

Народні депутати прийняли рішення щодо відповідності положень законопроекту № 5766 праву Європейського Союзу та Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Альтернативний законопроект № 5766 направлений на доопрацювання з огляду на необхідність узгодження його положень з законодавством України та відповідною Директивою ЄС (Директива ЄС 92/43).

Нагадаємо. що 20 жовтня 2021 року, Уряд затвердив Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *