Офіційно опубліковано Закон щодо стажу служби працівників судової охорони

22 травня 2021 року в газеті «Голос України» було офіційно опубліковано Закон № 1417-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу працівників Служби судової охорони». Верховна Рада ухвалила зазначений нормативно-правовий акт 27 квітня 2021 року.

Закон набрав чинності на наступний день після опублікування (23 травня 2021 року), крім положення щодо розміру посадових окладів працівників центрального органу управління та територіальних підрозділів Служби судової охорони, яке набирає чинності з 1 січня 2022 року.

На офіційному інтернет-представництві Президента роз’яснили, що Служба судової охорони почала формуватися з квітня 2019 року відповідно до Закону «Про судоустрій і статус суддів» для підтримання громадського порядку в суді, охорони судових приміщень, забезпечення особистої безпеки суддів і членів їхніх сімей. З часом стала очевидною низка проблемних питань, що перешкоджають розвитку Служби.

Зокрема, з’явилася потреба в зарахуванні до стажу роботи у Службі судової охорони часу проходження служби у правоохоронних та інших державних органах, що дозволяло б встановлювати співробітникам судової охорони надбавки за стаж служби, а також надавати їм додаткову оплачувану відпустку.

Закон дозволяє таке зарахування й таким чином забезпечує права працівників Служби судової охорони на належне грошове та пенсійне забезпечення.

Крім того, документ уточнює та деталізує низку інших норм законодавства, зокрема поширює дію Дисциплінарного статуту Національної поліції на працівників Служби судової охорони та визначає, що їхню підготовку та підвищення рівня кваліфікації здійснює Національна школа суддів.

Також Закон надає право працівникам Служби на відстрочку від призову на строкову військову службу та дозволяє їм створювати професійні об’єднання та профспілки.

Як найефективніше підготуватись до судового засідання? З IT-рішенням LIGA360: Юрист. Знайдіть судові рішення за темами, які цікавлять саме вас. У системі доступні зручні фільтри за регіонами, інстанціями, судами та навіть іменами суддів. Ви можете оцінити свій шанс на перемогу, завантаживши позовну заяву. Спробуйте LIGA360 прямо зараз.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *