Офіс Генерального прокурора закликав Міжнародну Асоціацію Прокурорів виключити Генпрокуратуру РФ членства

Офіс Генерального прокурора закликав Міжнародну Асоціацію Прокурорів виключити Генпрокуратуру РФ членства

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова звернулась з проханням виключити Генпрокуратуру Російської Федерації із членів МАП до

  • Президента Міжнародної Асоціації Прокурорів,
  • членів Виконавчого Комітету та
  • Загальних Зборів.

Ірина Венедіктова наголосила, що Міжнародна Асоціація Прокурорів — спільнота, яка:

  • прагне заохочувати верховенство права, справедливість, неупередженість і повагу до прав людини, а також
  • покращувати міжнародне співробітництво у боротьбі зі злочинністю.

Генпрокурор нагадала, що Генеральна прокуратура Російської Федерації є організаційним членом Міжнародної Асоціації Прокурорів. Однак наразі вона зухвало ігнорує всі стандарти професійної відповідальності МАП, чим завдає непоправної шкоди цінностям та репутації Асоціації.

“У рамках єдиної державної системи Російської Федерації Генеральна прокуратура РФ повністю підтримує війну в Україні. І навіть погрожує порушити кримінальні справи про державну зраду проти тих, хто перешкоджає російській владі здійснювати акти агресії”, – наголосила вона.

Ірина Венедіктова висловила переконання, що у МАП немає місця для тих членів, які підтримують та заохочують інших вчиняти жахливі злочини. Наразі єдиним правильним рішенням є позбавлення Генеральної прокуратури Російської Федерації членства в МАП.

“Впевнені, що МАП не закриє очі на такі кричущі порушення міжнародного права у 21 столітті в найбільшій європейській країні, яка прагне лише миру та захисту своєї держави в міжнародно визнаних кордонах”, – додала вона.

Вона також повідомила МАП, що під час збройного конфлікту вже загинули та отримали тяжкі поранення прокурори, які як виконували безпосередні обов’язки, так і вступали до територіальної оборони на захист рідної землі. І закликала Міжнародну Асоціацію Прокурорів об’єднати зусилля і надати експертну допомогу та підтримку прокурорам України.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.