Оксана Грищук може скласти присягу судді КСУ в четвер

Оксана Грищук може скласти присягу судді КСУ в четвер

Суддя Конституційного Суду України Оксана Грищук може скласти присягу уже цього тижня. Орієнтовно днем, у який відбудеться спеціальне засідання КСУ, називають четвер, 19 травня.

Нагадаємо, наразі в Конституційному Суді України 14 суддів.

15 травня сплив 9-річний строк повноважень на посаді судді КСУ Олександра Тупицького. Тож він остаточно втратив можливість бути відновленим на посаді, навіть якщо суди задовольнять його вимоги до Президента України.

Нагадаємо, спочатку Президент України відсторонив Олександра Тупицького від посади голови КСУ. Затим скасував указ про призначення його суддею КСУ. Аналогічний Указ було видано і щодо судді Олександра Касмініна.

Це дало змогу Президенту України ініціювати конкурс на дві посади суддів КСУ.

За його підсумками на посади суддів КСУ були призначені Оксана Грищук та Олександр Петришин. Однак за позицією конкурсної комісії з відбору суддів КСУ у якій брали участь іноземні експерти, нові судді могли набути повноважень після того як вакансії в КСУ стали безспірними.

Тож, наразі суддя КСУ Оксана Грищук може скласти присягу.

Інша вакансія звільниться 19 вересня ц.р., коли спливе строк повноважень на посаді Олександра Касмініна.

Крім того, в КСУ наявні ще три вакансії. Дві — за квотою суддів (одна давня, а друга — відкрилася з 26 квітня, коли була задоволена заява про відставку Олександра Литвинова). Він пішов з посади незадовго до спливу 9-річного строку повноважень, який збігав також 15 травня ц.р.

Ще одна — вакансія парламенту, яку він не може заповнити уже тривалий час. Ймовірно, зважаючи на перспективи поновлення на посаді судді Станіслава Шевчука.

Його справа наразі в ЄСПЛ.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *