Олександра Тупицького оголошено в міжнародний розшук

Олександра Тупицького оголошено в міжнародний розшук

Олександр Тупицький (фото — ccu.gov.ua)

Сьогодні, 27 травня 2022 року, Подільський районний суд м. Києва оголосив у міжнародний розшук екс-голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького.

Відповідне клопотання подано прокурорами Офісу Генерального прокурора у зв’язку із систематичним ухиленням обвинуваченого від суду, повідомляють у відомстві.

Обвинувальний акт щодо Олександра Тупицького скеровано до Подільського районного суду м. Києва 25 травня 2021 року. Його обвинувачують у вчиненні низки кримінальних правопорушень проти правосуддя.

Також в ОГП повідомляють, що в окремому провадженні проводиться досудове розслідування щодо незаконного перетину Олександром Тупицьким державного кордону України в районі пункті пропуску «Косино» у Закарпатській області. Наразі він знаходиться на території Австрійської Республіки.

Версія слідства

У жовтні 2018 року обвинувачений, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та в інтересах колишнього голови ВГС Віктора Татькова, здійснював підкуп свідка щоб він відмовився від давання показань або давав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».

Крім того, упродовж 2018 – 2019 років обвинувачений неодноразово, з корисливих мотивів, надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 384 та ст. 386 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.

Також читайте: МВС України та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти налагоджують взаємодію

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.