Оновлений порядок видачі пенсійних посвідчень

Пенсійний фонд постановою від 8 квітня 2016 року № 7-1 відновив Порядок обліку, зберігання, оформлення і видачі пенсійних посвідчень.

Згідно з документом виготовлення пенсійних посвідчень забезпечується ПФУ у місячний термін на підставі наступних відомостей:

1) реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії і номера паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
2) прізвища, ім’я і по батькові;
3) дати народження;
4) підлоги;
5) номерів особового рахунку;
6) виду пенсії : за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника, за вислугу років;
7) у разі призначення пенсії по інвалідності (групи, причини інвалідності (з вказівкою у відповідних випадках нозологічних форм захворювань);
8) терміну дії посвідчення.

Посвідчення виготовляється на ім’я особи, якій призначена пенсія. У випадку якщо пенсія призначена неповнолітній або недієздатній особі або особі, цивільна дієздатність якої обмежена, в посвідченні вказуються прізвище, ім’я і по батькові батька (матері) або опікуна, опікуна (законного представника).

Посвідчення видаються безкоштовно територіальними управліннями Фонду пенсіонерам або особам, які їх представляють. До видачі посвідчення зберігаються в спеціально обладнаних сейфах або металевих шафах.

Посвідчення підлягає знищенню у разі неточного запису, виявлення помилки, у разі смерті особи, якій призначена пенсія, якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості, і в інших випадках, передбачених законодавством. Також підлягає знищенню посвідчення, яке стало непридатним або термін дії якого збіг. Знищення проводиться комісіями, які утворюються на підставі наказів начальників територіальних управлінь Фонду, чисельністю не менше 3 чоловік.

У випадку якщо посвідчення стало непридатним для користування, втрачений або пенсіонер виявив бажання отримувати інший вид пенсії, за заявою пенсіонера видається нове посвідченняпро що робиться відмітка в пенсійній справі.

Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: повна правова картина дня, законодавство, шаблони договорів, аналітика і багато що інше, що необхідно для роботи юриста!
Спробувати безкоштовно
Купити

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *