Оновлено правила зберігання та розкриття банківської таємниці

Оновлено правила зберігання та розкриття банківської таємниці

Набрала чинності постанова правління Національного банку України від 6 липня № 71 “Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці”.

Відповідно до змін реєстрація вихідних документів, що містять банківську таємницю, здійснюватиметься в системі документообігу або/та журналі реєстрації (обліку) документів з грифами обмеження доступу. Вихідні документи реєструватимуться в день їх підписання або не пізніше наступного робочого дня.

Крім того, під час роботи з документами, що містять банківську таємницю, на електронних носіях банки мають забезпечити:

  • банки розробляють власні розпорядчі акти/внутрішні документи стосовно правил зберігання відокремлених електронних даних, які містять банківську таємницю та які отримано за результатами роботи інформаційних систем відповідно до Положення про порядок формування, зберігання та знищення відокремлених електронних даних, отриманих за результатами роботи інформаційних систем у Національному банку України і банках України;
  • підготовка до передавання на архівне зберігання електронних документів, які містять банківську таємницю, у діловодстві банків здійснюється відповідно до Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання.

Також затверджена форма, як має розкриватись інформація щодо рахунків, вкладів, правочинів юридичної особи, фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності або фізичної особи та пояснення щодо формування файла з інформацією щодо рахунків, вкладів, правочинів юридичної особи, фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності або фізичної особи.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *