Оприлюднено Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою

Уряд офіційно оприлюднив Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, повідомляє Національна комісія зі стандартів державної мови.

Відповідна постанова від 14 квітня 2021 року № 409 «Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою» набрала чинності 29 квітня.

Порядок роз’яснює процедуру проведення та оцінювання іспиту на рівень володіння державною мовою, визначає права та обов’язки всіх сторін іспитового процесу. Процедура іспитування буде однаковою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, і для осіб, які мають намір набути громадянство України.

Відповідно до Порядку реєстрація, складання іспиту, отримання результатів відбувається через електронний кабінет претендента.

Письмова частина іспиту передбачає виконання тестових завдань і написання тексту на визначену тему.

Усна частина передбачає монологічне висловлювання та діалог з екзаменатором на визначену тему.

На підставі підсумкового електронного протоколу перевірки Комісія ухвалює рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифіката.

Повторно складати іспит можна необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.

Вичерпний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою і документально підтвердити рівень володіння нею, міститься в статтях 7, 9 та 10 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Національна комісія зі стандартів державної мови продовжує підготовку до іспиту на рівень володіння державною мовою і створює всі передумови для запуску іспитування з 16 липня 2021 року відповідно до норм Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Уся інформація про іспит міститься на офіційному сайті Комісії.

Отримайте безкоштовний тест преміум-функцій LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів для захисту бізнесу. Дозволяє перевірити контрагентів, захистити нерухомість від рейдерства, автоматично сповіщає про зміни законодавства. Встигніть замовити тестовий доступ до 14 травня тут.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *