Опубліковано огляд судової практики КАС ВС у спорах, пов’язаних зі здійсненням державного фінансового контролю

Верховний Суд опублікував огляд судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у спорах, пов’язаних зі здійсненням державного фінансового контролю, за період із 1 січня 2020 року по 1 вересня 2022 року.

В огляді вміщено низку важливих правових позицій КАС ВС, сформульованих під час розгляду цієї категорії адміністративних справ, повідомляє пресслужба ВС.

У справах зі спорів, що виникають під час державного фінансового контролю через проведення фінансового аудиту та інспектування, наведено, зокрема, висновки про:

  відсутність у приписах вимоги органу фінансового контролю зобов’язального характеру щодо відшкодування визначеної в ній суми збитків;

  протиправність обмеження права контрольно-ревізійного органу на проведення зустрічних звірок під час здійснення ревізії основного об’єкта перевірки;

  вимогу контрольно-ревізійного органу;

  визначення вартості платних медичних послуг, які надаються стороннім особам бюджетною установою.

У справах зі спорів, що виникають під час державного фінансового контролю при здійсненні уповноваженим суб’єктом владних повноважень перевірки дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері публічних закупівель, звернено увагу, серед іншого, на:

  перелік кваліфікаційних критеріїв процедури закупівлі;

  розбіжності між договором про закупівлю і його проєктом;

  визначення поняття «замовник» у розумінні Закону «Про публічні закупівлі»;

  відмінності змісту тендерної документації та укладеного згодом правочину, які в розумінні ч. 4 ст. 36 Закону «Про публічні закупівлі» не можна кваліфікувати як порушення;

  обов’язковість конкретизації Держаудитслужбою заходів, які має вжити замовник, щоб усунути виявлені під час моніторингу процедури закупівлі порушення, і визначення способу усунення цих порушень.

Готуєтеся до судового засідання? Спробуйте VERDICTUM у LIGA360. Аналізуйте тексти судових рішень, формуйте аргументи – та перейдіть до подання документів у Кабінет Електронного суду. Деталі за посиланням.

Тільки до кінця тижня забронюйте свою знижку на рішення LIGA360! Заповніть форму і дізнавайтесь першими про ексклюзивну пропозицію до дня народження LIGA ZAKON.

Джерело

Поделиться