Опубліковано Закон про податкову реформу

Сьогодні, 21 грудня, в газеті «Голос України» офіційно опубліковано текст Закону № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який Верховна Рада ухвалила 30 листопада.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім норм щодо відповідного оновлення нормативних актів органів виконавчої влади, що набувають чинності з дня, наступного за днем опублікування документу.

Раніше ми писали, що зміни стосуються, зокрема, загальних питань адміністрування податків, податків на прибуток підприємств, доходів фізичних осіб, доданої вартості, акцизного та екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Детальніше тут.

На сайті Офісу Президента зазначили, що документом, зокрема, передбачена:

    індексація ставок деяких податків;

    зміна підходів до оподаткування ПДВ і акцизним податком тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет, пива, а також рентною платою за користування надрами для видобування руд заліза;

    підвищення окремих ставок екологічного податку;

    запровадження мінімального податкового зобов’язання як податку з потенційно можливого мінімального доходу з земельної ділянки сільськогосподарського призначення, за винятком, зокрема, ділянок членів дачних та садівничих кооперативів, сільгоспугідь громадян у межах населених пунктів, земель на окупованій території або на лінії розмежування на період проведення ООС;

    встановлення для великих платників податків обмеження на перенесення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств минулих років. 

Встигніть на акційну пропозицію LIGA ZAKON до Нового Року. Плати за менший тариф — отримуй преміум-пакет LIGA360 для професійної ролі. Святкова пропозиція діє тільки до 14 січня.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.