ОСББ не є власником квартир, а лише обслуговує будинок

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду вважає, що передача багатоквартирного будинку з балансу на баланс не свідчить про його відчуження на користь ОСББ.

В постанові у справі № 910/13384/17 від 24 липня роз’яснено, що оспорювані рішення установчих зборів зокрема рішення про створення Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та зміну балансоутримувача зазначеного житлового будинку не порушують право державної власності, оскільки зі створенням Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку форма власності не змінюється, перебування у державній власності деяких квартир робить державу лише одним із власників квартир у даному будинку, а сама по собі передача об’єкту з балансу на баланс не змінює правовий режим державного майна та не свідчить про його відчуження на користь ОСББ, яке за рішенням співвласників лише здійснює функції з управління, утримання та обслуговування будинку, а посилання позивача на те, що ОСББ стало власником неприватизованих квартир та набув право на їх розпорядження є помилковим та таким, що суперечить вимогам чинного законодавства, принципу непорушності права власності.

Касаційний суд погодився з судами попередніх інстанцій, які відмовилися задовольнити позов Мінекономрозвитку про визнання нелегітимними установчих зборів власників квартир / нежитлових приміщень багатоквартирного будинку і визнанні недійсними рішення установичих зборів власників квартир.

Усі рішення судів ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо ви ще не користуєтеся системою, то рекомендуємо замовити тестовий доступ або придбати VERDICTUM. Також нагадуємо, що відстежувати реєстраційні дії відносно свого будинку або квартири можна за допомогою зручного сервісу SMS- маяк.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *