Особи з інвалідністю можуть придбавати пільгові квитки на поїзди онлайн

Із 17 січня 2019 року особи з інвалідністю зможуть придбати пільгові квитки на поїзди онлайн. Відповідну опцію, яка суттєво поліпшить якість обслуговування осіб з інвалідністю, було запроваджено Укрзалізницею спільно з Мінсоцполітики. На першому етапі нова функція працюватиме в тестовому режимі виключно на сайті Укрзалізниці, надалі сервіс буде доступним також через мобільні додатки.

Мінсоцполітики завершило роботу над формуванням електронної бази осіб з інвалідністю, тому Укрзалізниця отримала можливість запровадити для них продаж квитків не лише в касах, а й онлайн. Раніше для цього треба було їхати виключно в каси на вокзалах. Таким чином, створюватиметься безбар’єрний простір і на вокзалах, і в онлайн-сервісах. Це означає обладнання вокзалів і вагонів усім необхідним, наявність візків на вокзалах і станціях тощо. Також і сайт Укрзалізниці, і вокзали та станції мають містити інформацію про те, які послуги може надати перевізник пасажиру з інвалідністю. Вимогу щодо інклюзивності будівель і споруд містять однойменні ДБН, які запрацюють навесні цього року.

Під час оформлення пільгового квитка через Інтернет інформація про посвідчення, яке дає право на пільговий проїзд, перевіряється в режимі реального часу в Централізованому банку даних з проблем інвалідності Мінсоцполітики. Тут перевірятимуть наявність інформації про посвідчення; відповідність прізвища, імені, типу пільги, групи з інвалідності, які введені пасажиром, інформації про посвідчення із зазначеного Централізованого банку даних, а також термін дії пільги в посвідченні. Якщо результати перевірки некоректні, пільговий квиток не продається.

Мінсоцполітики інформує, що для перевірки наявної інформації про пільгове посвідчення в Централізованому банку даних з проблем інвалідності громадянам необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Оформити проїзні документи через Інтернет можуть особи з інвалідністю, які належать до пільгової категорії громадян на проїзд залізничним транспортом за пільговою ціною без використання талонів. Це інваліди Великої Вітчизняної війни І та ІІ групи, інваліди Великої Вітчизняної війни ІІІ групи та прирівняні до них особи, інваліди війни ІІ — ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилось 85 років та більше, інваліди війни І, ІІ та ІІІ групи, інваліди І, ІІ та ІІІ групи. Придбати пільгові квитки онлайн також можна дітям-інвалідам до 6 років та від 6 до 18 років.

Також із листопада 2014 року Укрзалізниця здійснює онлайн-продаж пільгових квитків для студентів.

Нагадаємо, що з 15 січня 2019 року залізничні квитки знову можна повернути онлайн.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.