Особливості оформлення спадщини під час війни

Особливості оформлення спадщини під час війни

19 березня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату» від 11.03.2022 № 1118/5. Ним передбачені, окрім іншого, особливості оформлення спадщини під час війни.

Про це повідомляє Мінюст.

Вказані зміни передбачають особливості заведення спадкової справи в умовах воєнного або надзвичайного стану. Зокрема:

  • справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини;
  • нотаріус може завести справу без доступу до Спадкового реєстру;
  • він повинен перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту протягом 5 робочих днів з дня відновлення такого доступу.

Така спадкова справа реєструється у Спадковому реєстрі лише після перевірки відомостей реєстру на наявність раніше заведеної спадкової справи.

Водночас заборонено видавати свідоцтва про право на спадщину у спадковій справі, заведеній без використання Спадкового реєстру, до її реєстрації.

Крім того наказом уточнено, що за відсутності доступу до Спадкового реєстру та Єдиного реєстру довіреностей може бути здійснене нотаріальне посвідчення:

  1. заповіту,
  2. внесення змін до нього та його скасування,
  3. довіреностей,
  4. припинення дії довіреностей.

Такі правочини повинні у подальшому бути внесені до відповідних реєстрів упродовж 5 робочих днів з дня відновлення такого доступу.

Наказом також встановлено, що термін зберігання в депозиті коштів скорочено до 1 року. Це стосується як депозитів державної нотаріальної контори. так і приватного нотаріуса. Після спливу цього строку невитребувані кошти або цінні папери на користь фізичних чи юридичних осіб підлягають перерахуванню до Державного бюджету України.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *