Особливості організації роботи постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг в умовах воєнного стану

Особливості організації роботи постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг в умовах воєнного стану

Парламент вніс зміни до Закону України «Про електронні комунікації» спрямовані на підвищення ефективності організації роботи постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг в умовах воєнного стану».

Відповідно до частин першої, другої та четвертої статті 32 Закону України «Про електронні комунікації», управління електронними комунікаційними мережами та відповідальність за забезпечення їх сталості в умовах надзвичайного та воєнного стану покладається на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах організації спеціального зв’язку, захисту інформації. Для забезпечення можливості оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами всіх постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг в умовах надзвичайного та воєнного стану створено Національний центр оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ).

Людмила Цейтліна, експерт юридичного департаменту Vodafone Україна, звертає увагу на практичні аспекти реалізації цієї законодавчої норми:

«Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку отримала право виключати з реєстру операторів та усувати з ринку на рік операторів, які не виконають розпорядження НЦУ. Відповідні розпорядження і так є обов’язковими для виконання відповідно до законодавства про електронні комунікаційні та про особливості режиму воєнного та надзвичайного стану, а цим новим Законом визначено регуляторні заходи, які має право вживати національний регулятор у сфері електронних комунікацій (НКЕК) до порушників:

  • виключення з реєстру,
  • анулювання всіх ліцензій і дозволів у сфері електронних комунікацій,
  • припинення всіх договорів взаємоз’єднання з іншими операторами,
  • заборона подаватися на нові ліцензії та дозволи протягом року.

Наведене унеможливлює роботу такого оператора та припиняє його господарювання на ринку мінімум на рік.

В умовах воєнного стану, такі жорсткі дії регулятора, можуть бути виправданими. Вже є випадки, коли деякі оператори не виконували розпорядження НЦУ і до них було вжито такі заходи. Інформації про оскарження відповідних рішень регулятора, немає».

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *