Палата громад Канади проголосувала за визнання російських військових дій в Україні геноцидом

Палата громад Канади проголосувала за визнання російських військових дій в Україні геноцидом

У середу 27 квітня ц.р. Палата громад Канади одноголосно ухвалила резолюцію про визнання російських військових дій в Україні геноцидом.

У Заяві йдеться про те, що:

  • вбивство українських мирних жителів,
  • осквернення трупів,
  • примусове перевезення українських дітей на територію росії,
  • катування та зґвалтування російськими солдатами —

є геноцидом.

Пропозицію внесла депутат від NDP Хізер Макферсон. Після голосування Макферсон сказала, що їй приємно, що воно пройшло за підтримки всіх партій і депутатів у Палаті громад. Вона сказала, що представила цей пропозицію як спосіб підштовхнути ліберальний уряд до більш рішучих дій проти росії, зокрема шляхом санкцій.

«Санкції впроваджувалися занадто повільно, вони були запроваджені дуже, дуже пізно, вони… дали можливість російським олігархам приховати свої багатства, щоб вони були невідповідними», — сказала вона.

Також Канада звернеться до Міжнародного суду з проханням розслідувати ймовірні військові злочини росії. Країна відправляє слідчих до Гааги для розслідування звинувачень у військових злочинах в Україні. Макферсон також сказала, що хоче, щоб Міжнародний кримінальний суд отримував більше фінансування, щоб забезпечити йому ресурси, необхідні для проведення розслідування звірств в Україні.

«З моєї точки зору як парламентаря в Палаті громад, це — інструмент, який спонукає наш уряд робити більше», – сказала вона.

«Це інструмент, щоб сказати, що конфлікт в Україні не закінчився, що підтримки, яку ми надаємо, недостатньо, і нам потрібно зробити більше для народу України».

Раніше рішення про визнання російських військових дій в Україні геноцидом ухвалили парламенти Естонії та Латвії.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.