Парламент планує посилити відповідальність за перевищення швидкості в межах міст

Парламент планує посилити відповідальність за перевищення швидкості в межах міст

Парламент планує посилити відповідальність за перевищення швидкості в межах міст

Посилення відповідальності за перевищення швидкості в межах міста може бути здійснене шляхом внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідний законопроєкт «Про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах)» № 6214 від 22.10.2021 року зареєстрований у Верховній Раді України.

Народні депутати мають намір доповнити статтю 122 КУпАП частинами 5 та 6. У разі прийняття законопроекту, за порушення режиму швидкості у межах міст, можуть бути встановлена такі міри відповідальності:

  • за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах більш як на п’ятдесят кілометрів на годину – позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців;
  • за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах більш як на сімдесят кілометрів на годину – позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

В якості обґрунтування посилення відповідальності за порушення швидкісного режиму у межах міста, парламентарі посилаються на незначні розміри діючих штрафів (10 та 100 євро в гривневому еквіваленті).

В Європейському Союзі перевищення швидкості в межах населеного пункту карається набагато суворіше (до 2000 тисяч євро в Австрії, 1100 – у Великій Британії).

Нагадуємо, що Верховний Суд постановою від 5 серпня 202о року, роз’яснив  особливості відповідальності власника за ДТП, скоєну іншою особою.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *