Парламент прийняв «Закон про НАБУ»

Парламент прийняв «Закон про НАБУ»

Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України від 30.04.2021 року № 5459-1, більш відомий як «Закон про НАБУ».

За прийняття закону проголосувало 304 народних депутата України.

Законопроєкт № 5459-1 розроблявся з метою внесення змін до деяких положень Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» з метою їх приведення у відповідність Конституції України.

Окрім того, народні депутати прагнули до усунення прогалин, що виникли у правовому регулюванні діяльності НАБУ через визнання неконституційними та втрату чинності окремими нормами.

Так, зокрема, Конституційний Суд України у Висновку 7-в/2019 зазначив деякі правові позиції, що мають значення для діяльності Національного антикорупційного бюро України.

Насамперед, виникла необхідність забезпечити незалежність Директора НАБУ шляхом законодавчого закріплення призначення його на посаду за результатами конкурсного відбору.

Законопроєкт пропонує встановити статус НАБУ як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом замість державного правоохоронного органу.

Встановлюється, що координувати діяльність Бюро буде Кабінет Міністрів (проте він не зможе затверджувати положення про НАБУ та скасовувати акти цього органу).

Кабінет Міністру отримує повноваження щодо:

  • звільнення директора НАБУ з посади, якщо за це проголосувало не менш ніж дві третини від посадового складу КМУ;
  • визначення членів Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Національного бюро;
  • призначення одного з двох поданих Конкурсною комісією кандидатів директором Національного бюро

Також, оскільки Національне антикорупційне бюро реалізує повноваження на всій території України, воно повинно отримати статус центрального органу виконавчої влади.

Остаточний текст прийнятого закону поки що невідомий.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *