Парламент вирішив розширити перелік осіб, яким обмежать право на надрокористування

Парламент вирішив розширити перелік осіб, яким обмежать право на надрокористування

На засіданні 1 червня парламент прийняв за основу законопроєкт № 4187 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування”.

Законопроєкт передбачає внесення змін до Кодексу України про надра, Земельного кодексу, Гірничого Закону України, законів України “Про нафту і газ” та “Про регулювання містобудівної діяльності”, які мають врегулювати систему користування надрами.

Зокрема, пропонується обмежити право бути надрокористувачем для:

  • громадян держави-агресора,
  • юридичних осіб, які зареєстровані на території держави-агресора,
  • юридичних осіб, кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора,
  • фізичних та юридичних осіб, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».

Також проєктом передбачається подання документів та звітності у електронній формі через електронний кабінет, у тому числі для ініціювання нових ділянок для винесення на електронні аукціони.

На рівні закону встановлюється вичерпний перелік випадків надання спеціального дозволу без проведення аукціону, які нівелюють ризики зловживань та гарантують логічну спадковість для інвесторів.

Також визначено вичерпний перелік випадків, коли можливо анулювати дозвіл на користування надрами, а також випадків його тимчасового зупинення у разі:

  • виникнення внаслідок проведення робіт, пов’язаних з користуванням ділянкою надр, безпосередньої загрози життю чи здоров’ю людей;
  • виключно за результатами проведення заходів державного геологічного контролю центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, у разі невиконання в установлений строк приписів щодо усунення порушення вимог угоди про умови користування ділянкою надр та програми робіт.

При цьому, надрокористувачу надається 20 календарних днів після зупинення дії спеціального дозволу для зупинки проведення на наданій йому в користування ділянці надр робіт.

Проектом пропонується встановити право власника спеціального дозволу на користування надрами:

  • продавати,
  • використовувати у вигляді застави або в інший спосіб відчужувати права, надані йому спеціальним дозволом на користування надрами, іншій юридичній чи фізичній особі, в тому числі передавати їх до статутних капіталів створюваних за його участю суб’єктів господарювання, а також вноситись як вклад у спільну діяльність, з переходом прав та обов’язків до  нового власника спеціального дозволу.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *