Парламент усунув неузгодженості в законі про визначення статусу НАБУ відповідно до Конституції України

Парламент усунув неузгодженості в законі про визначення статусу НАБУ відповідно до Конституції України

Верховна рада України усунула неузгодженості в законі про визначення статусу НАБУ відповідно до Конституції України.

Відповідний Закон України «Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України» № 1708 був прийнятий парламентом 19 жовтня 2021 року.

Народні депутати України розглянули це питання на пленарному засіданні Верховної Ради України в середу, 3 листопада 2021 року.

Головна  правка стосувалася вилучення з тексту прийнятого закону окремих положень, які стосувалися Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ішлося про норми, які регулюють:

  • аудит діяльності НАБУ;
  • незалежну оцінку діяльності Національного антикорупційного бюро України;
  • припинення участі міжнародних організацій у наданні технічної допомоги та роботи конкурсної комісії щодо зайняття посади директора НАБУ.

Народні депутати підтримали усунення вищезазначених неузгодженостей в тексті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України» № 1708 від 19.10.23021.

Нагадаємо, що 28 жовтня 2021 року Вищий антикорупційний суд дозволив НАБУ здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього голови правління “ПриватБанку”.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *