Парламентський комітет рекомендує прийняти за основу законопроєкт про амністію з нагоди 30-ї річниці Незалежності України

Парламентський комітет рекомендує прийняти за основу законопроєкт про амністію з нагоди 30-ї річниці Незалежності України

Комітет з питань правоохоронної діяльності ВР рекомендує прийняти за основу законопроєкт № 5249 «Про амністію з нагоди 30-ї річниці Незалежності України».

Нагадаємо, законопроєктом №5249 пропонується оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально: на неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають неповнолітніх дітей або дітей, визнаних особами з інвалідністю, до осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, осіб, що досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, тощо.

Основними критеріями для застосування амністії є:

  • незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа, яка відбуває покарання;
  • об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;
  • значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії. Рішення про застосування чи незастосування амністії прийматиметься судом щодо кожної особи індивідуально.

За повідомленням Мін’юсту у разі прийняття законопроєкту попередньо підлягатимуть звільненню 1046 осіб (які підпадають під дію статей 1-5, 7 проекту), також 135 засудженим, які відбувають покарання у виді обмеження волі та інші покарання, не пов’язані з позбавленням волі, буде скорочено наполовину невідбуту частину покарання.

Законопроєктом також визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується: особи, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також особи, які вчинили злочини з використанням службового становища (корупційні злочини).

Водночас, Міністерство юстиції вважає за доцільне доповнити законопроект положеннями щодо незастосування амністії не тільки осіб, яких засуджено за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, вчинене особою у стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів, але й до осіб, яких засуджено за:

  • вчинення кримінального правопорушення передбаченого частиною другою статті 286-1 Кримінального кодексу;
  • домашнє насильство;
  • неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей;
  • домагання дитини для сексуальних цілей;
  • незаконну діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей;
  • жорстоке поводження з тваринами.

Читайте також про судову практику застосування амністії в дайджесті Марини Ясинської “Амнистия-2020: перспективы и судебная практика“.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *