Парламентський комітет рекомендує прийняти за основу законопроєкт щодо передачі справ ОАСК до КАС ВС

Парламентський комітет рекомендує прийняти за основу законопроєкт щодо передачі справ ОАСК до КАС ВС

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт №5067 «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції».

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Нагадаємо, проєкт закону пропонує встановити, що Касаційному адміністративному суду в складі Верховного Суду як суду першої інстанції будуть підсудні справи щодо оскарження:

  • нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади,
  • Національного банку України чи іншого суб’єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України.

Передбачено, що судом апеляційної інстанції у зазначених вище справах буде Велика Палата Верховного Суду.

Відповідні категорії справ виключать з виключної підсудності окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Після першого читання планується внести зміни до законопроєкту та встановити, що акти Кабінету Міністрів України оскаржуються у Верховному Суді як у суді першої інстанції, а акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Національного банку України та інших суб’єктів владних повноважень – у суді апеляційної інстанції.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *