Перевірка НАЗК декларації судді не є підставою для самовідводу судді у справі за участю аненства – РСУ

Перевірка НАЗК декларації судді не є підставою для самовідводу судді у справі за участю аненства – РСУ

Рада суддів України, на засіданні 4 листопада ц.р., вчергове підтримала свою позицію стосовно врегулювання конфлікту інтересів у справах за участю Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Зокрема судам надано роз’яснення:

  • участь НАЗК і факт проведення ним повної перевірки декларацій суддів не дає підстав для висновку про наявність у таких суддів особистої прямої чи побічної заінтересованості в результатах розгляду справи, учасником якої (стороною або третьою особою) є НАЗК
  • заявляти самовідвід непотрібно.

Утриматися від розгляду справи та врегулювати конфлікт інтересів шляхом з’явлення самовідводу у справі за участю НАЗК необхідно у випадках:

  • виявлення НАЗК ознак адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, чи ознак іншого корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення, вчиненого суддею
  • складення відповідного протоколу
  • його оскарження в судовому порядку суддею (суддями).

За словами заступниці голови РСУ Оксани Марченко така позиція вже висловлювалася РСУ на звернення суддів судів першої інстанції. Проте останнім часом, все більше таких звернень надходить від суддів апеляційних судів та Верховного Суду.

У свою чергу, голова РСУ Богдан Моніч зауважив, що наразі НАЗК проводить численні перевірки декларацій суддів Верховного Суду.

«Є судді, які вже по декілька раз пройшли перевірку. Ми затребували у НАЗК відповідну інформацію, щоб зрозуміти чи не є це прихованим тиском. Проте, НАЗК відмовило в наданні інформації щодо кількості суддів,по яким проводяться перевірки. Але після наших запитів інформація почала оприлюднюватися на сайті агентства» — зазначив пан Моніч.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *