Перевірки бізнесу обіцяють зробити прозорими

Мінекономрозвитку повідомило, що у 2019 році перевірки бізнесу стануть більш прозорими та ризикоорієнтованими.

Вже запущено інтегрований портал inspections.gov.ua з рядом інструментів для взаємодії держави і бізнесу. На сьогодні 26 інспекційних органів з 33 вже включилися в роботу на порталі і відкрили інформацію про свої перевірки.

Одним із завдань нової інспекційної системи є орієнтованість на платника податків. З цією метою на інспекційному порталі створюється “Кабінет управління ризиками” з рядом інструментів:

– календарем запланованих перевірок;

– історією проведених перевірок та їхніми результатами;

– вичерпними чек-листами – вимогами до підприємців, з можливістю самоконтролю по кожній потенційній небезпеці;

– можливістю оцінити якість роботи інспектора, що стане основою для рейтингу інспекцій;

– можливість вказати на обтяжливість конкретних вимог, що заважають працювати. Це стане основою для їх перегляду, щоб зменшити регуляторне навантаження на бізнес.

Інспекційний портал поки працює в тестовому режимі. Інструменти порталу стануть повноцінно доступними для використання з 1 січня 2019 року. Для цього інспекції до кінця поточного року повинні затвердити форми актів перевірок нового зразка та оприлюднити інформацію про перевірки.

Нагадуємо, в Україні встановлено єдиний підхід до розробки органами державного нагляду (контролю) критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду.

Детально про повноваження контролюючих органів та правила взаємодії з ними можна дізнатися з матеріалів модуля «Мистецтво оборони» в системах ЛІГА:ЗАКОН. Для отримання доступу до матеріалів скористайтеся тестом

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *