Підтвердити статус платника єдиного податку 4 групи на 2022 рік можна до 21 лютого включно.

Підтвердити статус платника єдиного податку 4 групи на 2022 рік можна до 21 лютого включно.

У 2022 році останнім днем для подання податкової звітності, щоб набути або підтвердити статус платника єдиного податку 4 групи є 21.02.2022.

Таке підтвердження для сільськогосподарських товаровиробників є щорічним відповідно до вимог підпункту 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України.

Однією з умов набуття або підтвердження статусу платника єдиного податку 4 групи є подання сільськогосподарськими товаровиробниками повного переліку податкової звітності платника єдиного податку четвертої групи, а саме:

  • загальної податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи;
  • звітної податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи;
  • відомостей про наявність земельних ділянок, які є невід’ємною частиною податкової декларації;
  • розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва.

Державна податкова служба звертає увагу на особливості заповнення загальної податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

Хто може мати статус платника єдиного податку 4 групи

4 групу можуть обрати сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Законом України № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» внесено зміни до розділу XIV ПК України.

У 2022 році не можуть бути платниками єдиного податку 4 групи суб’єкти господарювання, діяльність яких за КВЕД-2010 відноситься до класів:

  • 01.47 (розведення свійської птиці),
  • 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та
  • 10.12 (виробництво м’яса свійської птиці).

При цьому суб’єкти господарювання, які одночасно з іншими видами сільськогосподарської діяльності здійснюють діяльність згідно з КВЕД-2010, яка відноситься до цих класів також не можуть набути або підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2022 рік.

Не можуть бути платниками єдиного податку 3 групи також суб’єкти господарювання, які станом на 1 січня базового (звітного) року мають податковий борг.

Повторно обрати четверту групу єдиного податку не раніше ніж через два календарні роки, якщо:

  • платник перейде на 3 групу єдиного податку або
  • самостійної відмови від реєстрації платником єдиного податку 4 групи у зв’язку з переходом на загальну систему оподаткування.

Проте це правило не застосовується у разі анулювання реєстрації платником єдиного податку четвертої групи за ініціативою контролюючого органу.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *