«Після нашої Перемоги, якраз «юридичний фронт» залишиться на передовій», — Олександр Плаван, старший юрист Юридичної групи LCF, солдат ТрО

«Після нашої Перемоги, якраз «юридичний фронт» залишиться на передовій», — Олександр Плаван, старший юрист Юридичної групи LCF, солдат ТрО

Олександр Плаван, в мирному житті — старший юрист практики кримінального права Юридична група LCF, наразі — солдат територіальної оборони, виконує завдання біля державного кордону. В інтерв’ю «Юридичній практиці» від ділиться своїми роздумами про необхідність вдосконалення механізмів міжнародної безпеки та роль юристів у цьому процесі.

 

— Ранок 24 лютого — яким він був у вас? Чи було передчуття, що буде така війна?

— У мене — майже ні. Ввечері дружина була дещо стурбована, але я попросив обговорити це вранці «на свіжу голову». Як розумієте, обговорення не склалося.

О п’ятій ранку вже під звуки повітряної тривоги я розбудив дружину і трьох доньок, вони швидко зібралися (якщо можна це так назвати), я їх обійняв і разом із собакою посадив у автомобіль. До Східниці вони дісталися за 22 години, і це, я так розумію, не рекорд по часу.

Після цього заїхав до мами, завіз їй трохи продуктів — вона залишилася у Києві. Встиг ще заскочити в офіс та попрощатися з колегами. А потім рушив до Солом’янської районної адміністрації, де збиралися резервісти територіальної оборони.

 

— Чому саме зброя в руках? Як ухвалювали це рішення? Чи швидко потрапили до лав ЗСУ? Була якась підготовка до цього?

— За два тижні до війни я записався у Київське ТРО і ще встиг на одне заняття. Я був радий познайомитися з чудовою командою хлопців і дівчат. Так сталося, що через кілька днів ми пліч о пліч стали разом на захист своєї землі.

Для мене і для моєї родини рішення стати на захист батьківщини було просте і однозначне. Ми маємо робити те, що від нас залежить? щоб Україна перемогла. Це наша земля і наших дітей.

 

— Які основні задачі виконуєте сьогодні? Як вони змінились за  60 днів? Є чим похвалитись (підбиті танки, літаки і тд)?

— За ці майже три місяці був різний досвід, зараз виконуємо завдання біля державного кордону.

«Після нашої Перемоги, якраз «юридичний фронт» залишиться на передовій», — Олександр Плаван, старший юрист Юридичної групи LCF, солдат ТрО

— Чи є дієві поради, як людям справлятись зі страхом чи панікою під час воєнних дій?

— Я би радив постійно бути зайнятим, а найкраще, допомогти тому, хто потребує допомоги.

 

— Багато юристів серед побратимів?

— Так, серед нас є юристи. Несподівано та неймовірно приємно було зустріти колегу з LCF та дізнатися, що ми у одному батальйоні. Ті, хто не в лавах збройних сил, долучаються до допомоги усіма можливими способами. Гордий за свою фірму LCF, яка постійно підтримує військових.

 

— Які закони і правила путін і його команда вже порушили?

— Я б відповів від зворотного. Важко знайти такий закон, який не було порушено.

 

— Ваша оцінка діям окупантів? Чи реально побачити на лаві підсудних живих путіна, шойгу та їх рядових посіпак?

— На мою думку, це хоча багато у чому і політичне питання, проте, історія вже бачила покарання за подібні криваві злочини. Тому маю надію, що міжнародні правові механізми спрацюють і з рашистськими злочинцями.

 

— Чому українська армія має дотримуватись звичаїв війни та інших правил?

— Відповідь одна. Бо ми — не вони. І життя людське для нас передусім.

 

— Чи існують в світі дієві запобіжники війни? І чи реально їх створити?

— Раніше, ми вірили у чинні міжнародні правові норми та діючі міжнародні організації. Зараз бачимо, що проти військової сили — це мало чим допомогло.

На часі напрацювання і створення нового потужного масиву антивоєнних міжнародних правових норм. Система має бути сучасна і відповідати викликам сьогодення.

Вважаю, що після нашої Перемоги, якраз «юридичний фронт» залишиться на передовій.

«Після нашої Перемоги, якраз «юридичний фронт» залишиться на передовій», — Олександр Плаван, старший юрист Юридичної групи LCF, солдат ТрО

— Як ви думаєте, чи суттєво зміниться законодавство України після війни? Якщо так, то в якій галузі чи сфері?

— Як мінімум, законодавство має стати, і вже стає набагато суворішим до усього, що пов’язане з країною-агресором. Наприклад, заборона проросійських партій і подібні цьому зміни. Ми вже їх бачимо все більше.

 

— Як працює сьогодні фірма? Колишні клієнти та колеги підтримують?

— Так, як я уже казав, відчуваю підтримку LCF — від забезпечення військових (не тільки співробітників компанії) до піклування про родини працівників. Ми віримо в перемогу і ми у цьому разом.

Юридична група LCF зараз працює ще більше, оскільки поряд зі звичайною роботою додалися питання, пов`язані з правозастосуванням під час війни. У першу чергу LCF задіяна у створені юридичного підґрунтя стягнення збитків, спричинених війною з рф, у національних та міжнародних судах.

Крім того, фахівці нашої фірми постійно слідкують за господарськими, кримінальними та податковими новелами воєнного часу.

 

— Рідні зараз підтримують вас? Вони в  безпечному місці?

— На щастя, сім’я у безпеці. Ми підтримуємо один одного та постійно на зв’язку.

 

— Якби не потрапили в ЗСУ, який був ваш План Б?

— Чесно кажучи, я про це не думав. Але для мене бути справжнім громадянином можна лише тоді, коли ти борониш свою батьківщину усіма доступними способами. І не важливо, як саме, чи де саме, чи зі зброєю в руках, чи ні.

«Після нашої Перемоги, якраз «юридичний фронт» залишиться на передовій», — Олександр Плаван, старший юрист Юридичної групи LCF, солдат ТрО

— Що вас вразило в цій війні? Погане/хороше?

— Мене вразила власне ВІЙНА, факт «легалізованого убивства» у сучасному світі.

Про хороше, мабуть, скажу те, що ви чуєте постійно, найголовніше, що ми єдині, вся держава, усі її громадяни.

 

— Чому Україна переможе?

— Бо немає іншої реальності, бо час вже прийшов, коли один каже: «Слава Україні!», а мільйони відповідають «Героям слава!»

Сьогодні знаю це точно.

 

— Настане день — закінчиться війна: що будете робити в цей день?

— Обніму дітей. Більше нічого не має значення.

 

— Яку незавершену справу з попереднього життя, завершите одразу після перемоги?

— Довчу англійську мову.

 

Від редакції: Проєкт «Юристи в армії» — історії правників, які, незалежно від посад та регалій, взяли зброю до рук та стали на захист України. Ми переконані, що кожен, хто щось робить на користь української перемоги — на передовій чи в тилу, — по-своєму борець за незалежність України. Ми поважаємо кожну працю, яка наближає Україну до перемоги. Ми переконані, що юристів, які взяли зброю до рук, десятки, а може, й сотні. Ми будемо вдячні нашим читачам за інформацію про правників, які можуть стати героями рубрики «Юристи в армії».

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *