Планується використовувати світловоди для природного освітлення приміщень

Мінрегіон продовжує роботу над оновленням державних будівельних норм. Зокрема, у новому проекті ДБН В.2.5-28:201Х «Природне і штучне освітлення» пропонується ввести норму щодо можливості використання світловодів для природного освітлення приміщень, де немає можливості забезпечити таке освітлення завдяки вікнам.

Згідно з новим ДБН для освітлення природним світлом приміщень, що не мають зовнішніх огороджень, а також зон приміщень, віддалених від світлопрорізів, рекомендується застосовувати світловоди. Їх можна проектувати у приміщеннях, де:

– немає можливості забезпечити належний рівень природного освітлення іншим способом (виробничі та інші приміщення);

– відсутнє денне освітлення, а проектування вікон неможливе (підвальні приміщення, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін тощо);

– є значна недостатність денного світла або немає можливості провести електрику;

– при енергозберігаючому та іншому будівництві.

Конструкції деяких світловодів дають змогу не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу.

Оновлений ДБН буде затверджено найближчим часом.

Нагадаємо, транспортоване природне освітлення – освітлення, що потрапляє у приміщення за допомогою інженерної системи на основі світловодів. Використовується для освітлення глибинного або підземного внутрішнього простору будівель і споруд.

Раніше Мінрегіон повідомив про введення меж мінімальної та максимальної щільності населення в забудові, висоти житлової забудови, а також затвердив чотири нових ДБН: щодо установ дошкільної освіти, навчальних закладів, вулиць і доріг, планування і забудови територій. Крім того, запропоновано заборонити розміщення автостоянок усередині житлових кварталів і проектування парковок на тротуарах. Також заплановано скасування обов’язкового проектування сміттєпроводів у багатоповерхових будинках.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *