Планується встановити відповідальність за сексуальне домагання дітей в Інтернеті

Кабінет Міністрів пропонує встановити додаткову відповідальність за злочини, пов’язані з сексуальною експлуатацією дітей. Проект змін, який розробляло Міністерство юстиції у зв’язку з ратифікацією Україною Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильствауряд схвалив сьогодні на своєму засіданні.

Законопроектом пропонується встановити відповідальність за злочини, пов’язані з сексуальною експлуатацією дітей, врегулювати процесуальні особливості розслідування справ за участю дітей – свідків і потерпілих від цього небезпечного явища, встановити механізми запобігання здійсненню протиправних дій відносно дітей з боку осіб, які працюють в постійному контакті з ними. Для цього пропонується внести зміни в УК, КПК, Закон “Про охорону дитинства” і Закону “Про захист суспільної моралі”.

У часности, пропонується доповнити Карний кодекс статтею “Сексуальне домагання дитини”. Ця стаття передбачає карну відповідальність на термін від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю за досконале за допомогою комп’ютерних систем чи телекомунікаційних мереж відміна малолітньої, неповнолітньої у віці до 16 років дитини до дій сексуального характеру з метою розбещення або вступу в статеві зносини шляхом пропозиції і організації (створення необхідних умов) зустрічі або проведення такої зустрічі.

Також пропонується встановити карну відповідальність не лише за ввезення або вивезення з України продукції порнографічного характеру, але і за її переміщення з використанням комп’ютерних систем або телекомунікаційних мереж, а також збут малолітнім, неповнолітнім або поширення серед них продукції порнографічного характеру.

Пропонується встановити карну відповідальність за примус малолітнього, неповнолітнього до участі в створенні творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, що містять дитячу порнографіюу тому числі досконале особою, від якої малолітній, неповнолітній був в матеріальній або іншій залежності, або батьком, матір’ю, вітчимом, мачухою, опікуном або опікуном, особою, на яку покладені обов’язки по вихованню потерпілого або турботи про нього.

Планується також доповнити Карний кодекс статтями “Виготовлення, придбання, зберігання, переміщення творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, що містять дитячу порнографію без мети збуту”, “Проведення видовищного заходу порнографічного характеру”.

Змінами в КПК пропонується, зокрема, встановити, що слідчий, прокурор може допустити до участі в допиті інша особа на вибір малолітнього, неповнолітнього. Допит малолітньої, неповнолітньої особи повинно робитися без необгрунтованої затримки після події злочину в спеціально обладнаному для цих цілей приміщенні і з допомогою або із застосуванням технічних засобів аудіо – або відеозаписи.

Закон України “Про охорону дитинства пропонується доповнити статтею “Вимоги до осіб, які працюють у контакті з дітьми” і так далі

Джерело: Мінюст.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *