Побудовані до 5.08.1992 будинку можна узаконити безкоштовно

Державна реєстраційна служба у зв’язку з численними зверненнями з питань, пов’язаних з порядком державної реєстрації прав з видачею посвідчення про право власності на нерухоме майно, побудоване до 05.08.1992у листі від 12.03.2013 № 95-06-15-13 розповів про деякі аспекти такої реєстрації.

Відповідно до пункту 42 Порядку держреєстрації речових прав на нерухомість, державний реєстратор у встановлених законом випадках за результатами розгляду заяви про державну реєстрацію видає посвідчення про право власності на нерухоме майно, на підставі якого проводить держреєстрацію.

Для проведення держреєстрації прав з видачею посвідчення у зв’язку з придбанням права власності на знову побудовані або реконструйовані об’єкти нерухомого майна заявник подає в орган держреєстрації також і документ, який свідчить про прийнятті в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту.

Документом, який засвідчує відповідність закінчених будівництвом до 05.08.1992 індивідуальних (садибних житлових будинків, садових, дачних будинків, підсобних) будівель і споруд, прибудов до них, які не підлягають прийняттю в експлуатацію, вимогам законодавства, будівельним нормам і госстандартм, — являється технічний паспортскладений за результатами технічної інвентаризації.

Цей Порядок був прийнятий у виконання пункту 9 розділу V Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», дія якого мала тимчасовий характер — до 31.12.2012. Але Законом № 5496 продовжена дія пункту до 31.12.2013.

У зв’язку з цим, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю до 31.12.2013 безоплатно впродовж 10 робочих днів з дня подачі заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, побудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій і інженерних мереж приймають в експлуатацію з видачею декларації про готовність об’єкту до експлуатації:

індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, побудовані в період з 05.08.1992 до 12.03.2011;

построенные до 12.03.2011 громадські будівлі I і II категорій складності; будівлі і спорудження сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

Для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно, побудоване в 05.08.1992, документом, який відповідно до вимог законодавства свідчить про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту, є технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна.

Джерело: Укргосреестр.

.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *