Почали діяти нові вимоги щодо якості мобільного зв’язку

Почали діяти нові вимоги щодо якості мобільного зв’язку

19 жовтня 2021 року почали діяти нові вимоги щодо якості мобільного зв’язку. Вимоги закріплені наказом Адмінстрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Вимог щодо якості рухомого (мобільного) зв’язку від 20.09.2021 року № 576.

Попередні вимоги якості рухомого (мобільного) зв’язку діяли з 2010 року. Вони були закріплені наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 19.03.2010 № 147.

По – перше, нові вимоги включають уточнення інформації щодо територіального застосування показників якості послуг. Так, показники якості послуг мобільного зв’язку застосовуються у населених пунктах та дорогах загального користування.

По – друге, показники придатності радіомережі та доступності мережі рухомого (мобільного зв’язку), залишились незмінними. Так, наприклад відсоток невдалих спроб приєднання абонента до мережі залишився на рівні не більш, ніж 10 %.

Що ж до послуг голосової телефонії, то змінився показник за автоматичним методом вимірювання якості передавання мови (POLQA). У вже недіючих вимогах він встановлювався на рівні 80, а у нових на рівні 70%.

Послуги інтернет – зв’язку, відтепер закріплені окремою таблицею. У раніше діючих вимогах, показники якості інтернет – зв’язку, включалися до показників якості додаткових послуг. Отже, відтепер, середня швидкість передавання даних в напрямку від базової станції до кінцевого обладнання (мобільного телефону, смартфону) не може бути нижчою за 2 мегабіти на секунду.

Середня швидкість зворотнього зв’язку, або передавання даних в напрямку від кінцевого обладнання (мобільного телефону, смартфону) до базової станції не можу нижчою, ніж 0,5 мегабіт за секунду.

Час затримки між пакетами відправлення  та приймання даних в обидва боки, не може більшим, ніж 130 мілісекунд.

Втрати пакетів даних, то такі втрати не можуть становити, більш ніж 2%3 до 31 грудня 2022 року та більше ніж 1 %3 з 01 січня 2023 року.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *