Подавати декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані під час війни не потрібно — НАЗК

Подавати декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані під час війни не потрібно — НАЗК

Джерело: https://nazk.gov.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) надало роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок) —  під час війни посадовцям можна не подавати декларації й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті.

Кампанія декларування 2022 року відтерміновується до перемоги над російськими окупантами. Тобто щорічну декларацію за 2021 рік можна буде подати протягом трьох місяців після закінчення війни.

Також зміщуються терміни подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані посадовця та відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті. Тепер їх так само потрібно буде подати протягом 3 місяців після закінчення війни.

Якщо в публічного службовця через наслідки війни не буде фізичної можливості подати документи вчасно, то він звільняється від кримінальної та адміністративної відповідальності через неподання чи несвоєчасне подання. Такі декларанти мають подати документи протягом одного місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання.

 

Нагадаємо, раніше НАЗК роз’яснило, як декларувати захоплені танки окупантів

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *