Подовження строку переведення суддів до нових судів у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів: Закон прийнято

На засіданні 1 грудня Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін в прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів” (законопроєкт №7565-1). Про це повідомило Інформаційне управління Апарату ВР.

Метою законопроєкту визначено подовження строку переведення суддів до нових судів у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів.

Виходячи з тексту законопроєкту, що запропонований головним комітетом в остаточній редакції, пропонується встановити наступне положення:

“До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України “Про утворення та ліквідацію районів” від 17 липня 2020 року №807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 2102-IX”.

Чинна редакція Закону передбачає, що відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах визначеної територіальної юрисдикції, але не пізніше 1 січня 2023 року.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Вам також буде цікаво: Нове районування в Україні: чи зміниться підсудність справ у судах

Підготовка до судового засідання стає зручнішою. Тепер VERDICTUM в LIGA360 має доступ до Кабінету Електронного суду. Аналізуйте судову практику та подавайте документи до суду в один клік.

Сертифікат ТПП про наявність форс-мажорних обставин не є беззаперечним доказом їх існування: ВС

Оспорення державної реєстрації прав на нерухомість або бізнесу: правові позиції Великої Палати Верховного Суду

Джерело

Поделиться