Поради Держспецзв’язку з кібербезпеки для українців

 Держспецзв’язку надало поради з кібербезпеки для кожного.

“Ми маємо тримати оборону по всіх фронтах. Кіберзахист – це не лише про державу, це – обов’язок кожного з нас. Лише спільні зусилля дадуть можливість ефективно протистояти ворогу у кіберпросторі. Щоб мінімізувати ризик стати жертвою хакерів треба дотримуватися важливих правил кібергігієни. Захистіть себе просто зараз”, – йдеться в повідомленні.

Фахівці Держспецзв’язку підготували 7 простих порад для українців:
1. Замініть паролі у соцмережах, банківських акаунтах та на всіх сайтах, де може бути ваша персональна інформація. Радимо використовувати складні паролі, що складаються із літер та символів. Це мають бути складні набори, щонайменше 10 знаків.
2. Налаштуйте двоетапну перевірку при вході у ваш акаунт-соцмережі. Це убезпечить вас від спроби злому акаунту, адже ви отримаєте смс-повідомлення, у якому вас попросять підтвердити вхід в акаунт.
3. Встановіть антивірус та системно перевіряйте ваш пристрій на наявність загроз, що можуть зашкодити вашим даним.
4. Зробіть резервні копії важливих документів на окремих пристроях або захищених хмарних сховищах. Злочинці часто шифрують дані на зламаних пристроях без змоги відновлення.
5. Використовуйте легальне програмне забезпечення. Російські віруси нині часто поширюються через “піратське” програмне забезпечення.
6. Оновіть застосунки у своєму смартфоні та програмне забезпечення на комп’ютері. Це потрібно, адже розробники постійно працюють над покращенням своїх безпекових протоколів.
7. Не вірте фейкам! Особливо у соцмережах – їх зараз багато, і їхня мета – не тільки посіяти паніку, а й дестабілізувати ситуацію в нашій країні.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.