Посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності: Раді рекомендують прийняти проект за основу

Члени Комітету з питань правоохоронної діяльності під час засідання 6 жовтня розглянули законопроект № 5877 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності, повідомляє Інформаційне управління Апарату ВР.

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі “Законопроекти” ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Метою законопроекту, серед іншого, є збільшення відповідальності за злочини, передбачені відповідними кодексами.

Проектом пропонується внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП) та Кримінального кодексу (КК), а саме:

– викласти у новій редакції ст. ст. 96, 96-1 та 188-42 КУпАП;

– встановити адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог уповноважених посадових осіб щодо тимчасового арешту об’єктів незаконного (самочинного) будівництва (ст. 188-57 КУпАП);

– передбачити такий захід забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення, як тимчасовий арешт об’єктів незаконного (самочинного) будівництва (зміни до ст. 260, нова ст. 266-1 КУпАП);

– змінити склади кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 197-1, 205-1, 358, 365-2, 368-4 КК;

– доповнити КК новою ст. 197-2 «Самочинне будівництво», якою передбачено встановити кримінальну відповідальність за незаконне будівництво, у тому числі без ознак самовільного захоплення земельної ділянки, якщо такі дії призвели чи могли призвести до особливо тяжких наслідків.

У випадку незаконного будівництва пропонується також запроваджувати тимчасовий арешт об’єктів, аби унеможливити їх використання.

Проектом також пропонується вдосконалити норми щодо відповідальності за підробку документів, печаток, штампів, бланків і внесення сфальшованих відомостей до електронної системи – такі дії пропонується карати позбавленням волі до 3 років або штрафом у 200 неоподатковуваних мінімумів.

Законопроектом також пропонується посилити відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки і самочинне будівництво. Це, зокрема, стосується і захоплення земель історико-культурного призначення, будівництва з порушенням цільового призначення ділянки тощо.

У разі якщо таке будівництво створило небезпеку чи призвело до тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення, у проекті запропоновано встановити відповідальність у вигляді позбавлення волі до 3 – 5 років.

За результатами обговорення Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Як уникнути помилок при укладанні договорів? Новий функціонал CONTRACTUM у LIGA360 укаже на помилки автоматично. А ще він виділить найбільш значущі пункти для перевірки – суми, реквізити та ін. Дізнавайтеся деталі за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *