Потужний «процесуальний диверсант» Олексій Резніков – став міністром оборони України
Народні депутати призначили колишнього віцепрем'єра Олексія Резнікова міністром оборони України.
Пряма мова Резнікова: “Коротко відзначу основні напрямки роботи на посаді міністра:
- Синергія дій (Міноборони, Генштаб та профільний комітет ВР мають діяти як складова єдиного організму).
- Люди – змінити підхід до кадрової політики. Подивитися на ЗСУ як на потужного роботодавця, який дбає про людей від моменту вибору професії та адаптації після служби.
- Підвищення якості управління.
Першим моїм кроком буде повний аудит міністерства, аналіз внутрішніх процесів та документообігу. Українська паперова армія має залишитися у минулому. Особливу увагу буде приділено організації оборонних закупівель”.
Деталі: З трибуни парламенту також виступав президент Володимир Зеленський, який закликав підтримати кандидатуру Резнікова і призначити його міністром оборони.
Президент додав, що міністр оборони має користуватися автотритетом серед військовослужбовців.
За словами Резнікова, сильна армія – це вагомий дипломатичний аргумент під час переговорів з окупантами. Він зазначив, що неабияк знає це, оскільки кілька років вів переговори з окупантами в ТКГ.
Резніков додав, що інститут армії має найбільшу довіру серед українського населення, водночас до окремих бійців ставляться без належної поваги і це потрібно виправити.
Призначення Резнікова підтримали 273 народні депутати.
Передісторія:
- 3 листопада Рада звільнила з посади віцепрем'єр-міністра – міністра із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова.
- Фракція “Слуга народу” висунула Резнікова на посаду міністра оборони замість Андрія Тарана, а Ірину Верещук зайняти місце Резнікова в МінТОТ.
- У березні Резніков заявляв, що після повернення Криму Україна видворить усіх росіян, які переїхали туди під час окупації.
ОФІЦІЙНА БІОГРАФІЯ
Народився у м. Львові (18 червня 1966р.).
Служба в лавах Радянської армії (1984-86).
Освіта:
Закінчив Львівський державний університет імені І. Франка за спеціальністю правознавство, диплом з відзнакою (1986-91).
Отримав свідоцтво на право здійснення адвокатської діяльності (1994).
Досвід роботи:
Директор брокерської фірми ТОВ «Галицькі цінні папери» (1990-99).
Партнер адвокатської компанії «Правіс», «Резніков, Власенко та партнери» (2000-06).
Партнер юридичної фірми «Магістр і партнери» (2006-12).
Партнер міжнародної юридичної компанії «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери.», керівник департаменту (2012-14).
Віце-президент Асоціації правників України
Член Наглядової ради ВАТ «Ощадбанк».
Обраний депутатом Київради (2008 – по теперішній час). Працював в Комісії з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики.
Член Вищої ради юстиції – обраний за квотою з’їзду адвокатів України (27 квітня 2014р), проте це рішення пізніше було скасовано судом і незважаючи на всі оскарження залишено в силі.
Секретар Київської міської ради (19 червня 2014р. – листопад 2015р.)
Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень
4 березня 2020 р. — призначений на посаду Віцепрем‘єр-міністра України — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Державні нагороди та почесні звання:
Заслужений юрист України (2006).
Професійні характеристики:
Прізвисько – «процесуальний диверсант.» Прихильник застосування прецедентів Європейського суду з прав людини при розгляді справ національними судами. Практикує у спорах укладення мирових угод, спеціаліст у протидії рейдерству. Проводить майстер – класи для студентів юридичних факультетів.
Відомі судові справи:
Справа про «третій тур» виборів Президента України. Один з представників у Верховному Суді України кандидата на пост Президента України Ющенко В. А. за позовом про визнання результатів виборів у другому турі недійсними. (2004). ВРУ прийняв рішення про проведення переголосування.
Справа про реприватизацію ВАТ «Криворіжсталь», представництво інтересів промислово-фінансового консорціуму «Інвестиційно – металургійний союз» (фактично бізнесменів В. Пінчука та Р. Ахметова). За результатами рішень судів спірний пакет акцій ВАТ «Криворіжсталь» було повернуто у державну власність і повторно продано з публічних торгів.
Справа з питань законності приватизації Нікопольського заводу феросплавів, представництво інтересів консорціуму «Придніпров’я» (бізнесмен В. Пінчук). У підсумку ВРУ визнав приватизацію, такою що проходила з порушеннями.
Представництво інтересів бізнесменів Б. Фуксмана і О. Роднянського та супроводження відчуження належних їм пакетів акцій групи компаній «1+1» Central European Media Enterprises (CME). Сума угоди біля 200 млн. доларів США.
ПУБЛІКАЦІЇ НА ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСІ “ПРОТОКОЛ” ПРО РЕЗНІКОВА ОЛЕКСІЯ ЮРІЙОВИЧА:
Ухвала ВАСУ остаточно позбавили членів Вищої ради юстиції адвоката Олексія Резнікова, адвоката Павла Гречківського та судді Господарського суду м. Києва Сергія Балаця.
Земельні аукціони у Києві.