Позовна давність вважається після кінцевого терміну погашення карткового кредиту — ВСУ

На засіданні Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України 17 вересня 2014 року було розглянуто справу № 6-95цс14 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Правова позиція ВСУ, висловлена при перегляді цієї справи : за договором про надання банківських послуг (при отриманні позичальником кредиту у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку), який встановлює не лише щомісячні платежі погашення кредиту, але і кінцевий термін повного погашення кредиту, течію трирічного терміну позовної давності (ст. 257 Цивільного кодексу) відносно щомісячних платежів починається після несплати чергового платежу, а по поверненню кредиту в повному об’ємі — не після закінчення терміну дії договору, а після закінчення кінцевого терміну повного погашення кредиту (ст. 261 Цивільного кодексу).

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *