Праця держслужбовців за кордоном: РСУ просить додаткових роз’яснень щодо суддів та працівників апаратів судів

Праця держслужбовців за кордоном: РСУ просить додаткових роз’яснень щодо суддів та працівників апаратів судів

24 березня 2022 року, голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся з відкритим листом до голови Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Наталії Алюшеної з проханням додатково надати роз’яснення до наказу НАДС, яким державним службовцям надається можливість дистанційної працювати з-за меж України.

Богдан Моніч звернув увагу голови НАДС «на неприпустимість створення певних преференцій окремим представникам державної служби».

У зверненні очільник Ради суддів України відзначив, що наказ «Про внесення зміни до Типових правил внутрішнього службового розпорядку» №20-22 від 17 березня 2022 року та роз’яснення №150 від 22 березня 2022 року, якими держлужбовцям дозволено виконання функцій Держави з-за її меж, фактично нівелює всі принципи державної служби.

Також Богдан Моніч нагадав, що судді уповноважені на виконання функцій держави, а більшість працівників апарату судів є державними службовцями.

Рішенням від 14 березня 2022 року Рада суддів України надала роз’яснення щодо особливостей трудових відносин із суддями, які вимушено залишили свої місця проживання та перебувають в інших містах або за кордоном.

В цьому рішенні РСУ вказала, що дистанційна робота судді можлива виключно за умови його перебування в межах України, а вирішення усіх інших організаційних питань покладено на органи та установи системи правосуддя.

У зв’язку з цим голова РСУ Богдан Моніч поставив ряд запитань та просить дати відповідні роз’яснення НАДС:

  • Як здійснювати правосуддя суддям, які виїхали за межі держави?
  • Як працівники апаратів судів мають здійснювати організацію судового процесу?
  • Хто з посадовців категорій «А» і «Б», та й інших, може дозволити собі виїхати за кордон і чи гідні вони після цього своїх посад?
  • Чи може собі дозволити Держава, яка перебуває у стані жорстокої війни, оплачувати віддалену роботу державних посадовців з-за її меж?
  • З яких країн?
  • Можливо з території самопроголошених республік?
  • Чи можуть українські військові, а у більшості вони теж державні службовці, бити ворога і захищати Україну за її межами?

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *