Правила фінмоніторингу послаблено на період воєнного стану — пояснює Asters

Правила фінмоніторингу послаблено на період воєнного стану — пояснює Asters

На період воєнного стану в Україні правила фінмоніторингу послаблено. Це слідує з того, що 17.03.2022 набув чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану” (Закон). Як відбувається фінмоніторинг сьогодні – пояснюють фахівці Asters.

Закон доповнює розділ X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” та встановлює окремі правила для функціонування системи фінансового моніторингу у воєнний час.

Зокрема:

  • банки не зобов’язані встановлювати джерела походження коштів (у сумі 400 тис гривень та більше), які вносяться готівкою фізичними особами-резидентами України на власні рахунки,
  • навіть якщо такий клієнт не надав необхідних даних.

Такими коштами можна розпорядитися лише для:

  • допомоги Збройним силам України та
  • гуманітарної допомоги українцям (про що банки повідомляють таких клієнтів).

Якщо у банку виникне підозра у тому, що такі кошти пов’язані з тероризмом, розповсюдженням зброї масового знищення, банк без повідомлення клієнта здійснює блокування таких коштів та повідомляє СБУ. У випадку, коли СБУ не знайде підтвердження щодо підозр банку, кошти негайно розблоковуються.

Після припинення чи скасування воєнного стану:

  • банку потрібно буде встановити джерела походження таких коштів відповідно до вимог Закону про фінансовий моніторинг та
  • у випадку замороження коштів повідомити Державну службу фінансового моніторингу України.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *