Правоохоронці, застосовуючи зброю, повинні забезпечити меддопомогу пораненим, — Лутковская

Уповноважений ВР України з прав людини Валерія Лутковская у зв’язку з подіями 22 січня, що викликають смерть декількох чоловік, нагадує, що відповідно до Засадничими принципами застосування сили і вогнепальної зброї службовцями органів правопорядку, службовці органів правопорядку при виконанні своїх обов’язків повинні, наскільки це можливо, застосовувати ненасильницькі засоби, перш ніж прибігати до застосування сили і вогнепальної зброї. Вони можуть застосовувати силу і вогнепальну зброю тільки тоді, коли інші засоби є неефективними або не мають жодних шансів на досягнення бажаного результату.

Нагадаємо, учора Кабмін дозволив міліції застосовувати водомети на морозівикористовувати ручні димові гранати та ін., а також обмежувати рух транспортних засобів і доступ громадян до окремих ділянок, об’єктів.

Кожного разу, коли законне застосування сили і вогнепальної зброї неминуче, службовці органів правопорядку повинні:

— проявляти стриманість в такому застосуванні і діяти пропорційно серйозності порушення і законної мети, яку вони прагнуть досягти;

— мінімізувати збиток і травмування, шанувати і охороняти людське життя;

— забезпечувати надання медичною і іншій допомозі будь-яким пораненим або постраждалим особам в найкоротші терміни.

Виняткові обставини, такі, як внутрішня політична нестабільність або будь-хто інше надзвичайне ситуація, не мають бути виправданням для будь-якого відходу від цих засадничих принципів (п. 8).

Омбудсман звертає увагу правоохоронців, що навіть у випадках, коли масові збори втрачають ознаки мирного, правоохоронці повинні діяти виключно у рамках чинного законодавства, використовувати силу, необхідну для його припинення з урахуванням принципу пропорційності, мінімізувати шкоду для життя і здоров’я, не допускати застосування насильства вже затриманих.

У зв’язку з цим В. Лутковская вимагає:

— від Генерального прокурора — провести негайне беспристрастное розслідування фактів загибелі людей;

— від керівництва МВС — неухильно дотримувати вимоги законодавства.

За інформацією прес-служби омбудсмана.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.