Правила поховання в Україні не змінилися

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області роз’яснив, що інформація, яку активно поширюють ЗМІ про те, що дозвіл на поховання з 15 березня 2018 надаватимуть тільки після рішення слідчого судді, не відповідає дійсності.

Зміни до КПК передбачають, що будь-яку експертизу, у тому числі судово-медичну, з 16 березня призначатиме слідчий суддя, але тільки в межах кримінального провадження. Тобто, у випадках насильницької смерті і тільки після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Якщо ж людина померла природною смертю, дія нововведень кримінально-процесуального законодавства на процедуру видачі дозволу на його поховання не розповсюджується.

Правила поховання в Україні не змінилися, змінився тільки суб’єкт, який призначає експертизу: не слідчий, а слідчий суддя.

Відзначається також, що у випадках, коли слідчому доведеться звертатися до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно.

Висновок експерта виготовляється на основі Акту судово-медичного дослідження і результатів аналізів у місячний термін з моменту призначення експертизи, але тіло віддається на поховання після завершення розтину. Проведення експертизи на правила поховання також не впливає.

Нагадаємо, набули чинності зміни до КПК (“поправки Лозового”), які змінили порядок проведення експертизи в кримінальному провадженні. Вчора, 15 березня, депутати розглянули законопроект про відміну “поправок Лозового”, але за результатами голосування законопроект не набрав голосів і був відхилений.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *