Президент Конференції голів судів Лоретта Раш закликала не мовчати перед обличчям російського вторгнення в Україну

Президент Конференції голів судів Лоретта Раш закликала не мовчати перед обличчям російського вторгнення в Україну

У заяві президента Конференції голів судів, Голови суду штату Індіана (США) Лоретти Раш (Loretta H. Rush) йдеться про те, що російське вторгнення в Україну – це не просто грубе нав’язування волі однієї нації іншій, незалежно від її потреб і бажань. Це відверте неприйняття, приниження, удар по самих принципах самовизначення, людській гідності і свободі думки, принципах, які є серцем демократії, справедливості та рівності.

Лоретта Раш закликала керівників судової влади, адвокатів та професіоналів системи правосуддя в Сполучених Штатах і по всьому світу повстати проти тиранії Росії, та підняти свій голос на підтримку верховенства права, прав людини та мирного вирішення спорів.

«Як навчила нас історія, єдине, що необхідно для перемоги зла, це щоб добрі люди нічого не робили. Отже, ми не можемо нічого не робити», – акцентується у заяві.

Верховний Суд пропонує ознайомитись із текстом заяви (мовою оригіналу) та її перекладом (українською мовою), наданим суддею Верховного Суду Тетяною Анцуповою. Конференція голів судів (Conference of Chief Justices, CCJ) уже понад 70 років виступає рупором для фундаментальних принципів американського правосуддя.

Конференція була заснована у післявоєнній Америці для того, щоб:

  • дати можливість вищим посадовим особам судової системи штатів збиратися та обговорювати важливі питання відправлення правосуддя, процедурних правил і методів, організації та діяльності судів штатів, а також
  • надавати рекомендації щодо удосконалення обговорюваних питань.

Сьогодні до складу Конференції входять найвищі посадові особи судових інституцій:

  • п’ятдесяти штатів,
  • округу Колумбія,
  • Співдружності Пуерто-Ріко,
  • Співдружності Північних Маріанських островів, а також
  • територій Американського Самоа, Гуаму та Віргінських островів.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.