Президент наклав вето на закон про санкції

Президент наклав вето на закон про санкції

Джерело: www.president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон про санкції. Глава держави повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб».

Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави:

  • активів, що належать фізичній чи юридичній особі, а також
  • активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися.

Чому застосоване вето?

Президент України вказує, що закон не встановлює чітких критеріїв, за якими особа може бути віднесена до числа тих, до кого може бути застосована така санкція. Це не відповідає вимогам Конституції України.

Також закон наділяє новими повноваженнями Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Зокрема функціями:

  • виявлення та розшуку активів, що підлягають блокуванню,
  • фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки i оборони України.

Ці повноваження НАЗК виходять за межі його компетенції, визначеної Законом України «Про запобігання корупції».

Крім того, документ пропонує доповнити Закон України «Про санкції» положеннями про здійснення Вищим антикорупційним судом (ВАКС) адміністративного судочинства. Власне — справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави.

Однак не передбачено відповідних змін до Закону «Про Вищий антикорупційний суд», яким визначаються засади організації та діяльності ВАКС.

Ураховуючи викладене, Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон про санкції та повернув його зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду в сесійній залі.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.