Президент підписав Закон щодо стажу служби працівників судової охорони

Володимир Зеленський підписав Закон № 1417-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу працівників Служби судової охорони», який Верховна Рада ухвалила 27 квітня 2021 року.

На офіційному інтернет-представництві Президента роз’яснили, що Служба судової охорони почала формуватися з квітня 2019 року відповідно до Закону «Про судоустрій і статус суддів» для підтримання громадського порядку в суді, охорони судових приміщень, забезпечення особистої безпеки суддів і членів їхніх сімей. З часом стала очевидною низка проблемних питань, що перешкоджають розвитку Служби.

Зокрема, з’явилася потреба в зарахуванні до стажу роботи у Службі судової охорони часу проходження служби у правоохоронних та інших державних органах, що дозволяло б встановлювати співробітникам судової охорони надбавки за стаж служби, а також надавати їм додаткову оплачувану відпустку.

Закон, що його підписав Президент, дозволяє таке зарахування й таким чином забезпечує права працівників Служби судової охорони на належне грошове та пенсійне забезпечення.

Крім того, документ уточнює та деталізує низку інших норм законодавства, зокрема поширює дію Дисциплінарного статуту Національної поліції на працівників Служби судової охорони та визначає, що їхню підготовку та підвищення рівня кваліфікації здійснює Національна школа суддів.

Також Закон надає право працівникам Служби на відстрочку від призову на строкову військову службу та дозволяє їм створювати професійні об’єднання та профспілки.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування, крім положення щодо розміру посадових окладів працівників центрального органу управління та територіальних підрозділів Служби судової охорони, яке набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Як найефективніше підготуватись до судового засідання? З IT-рішенням LIGA360: Юрист. Знайдіть судові рішення за темами, які цікавлять саме вас. У системі доступні зручні фільтри за регіонами, інстанціями, судами та навіть іменами суддів. Ви можете оцінити свій шанс на перемогу, завантаживши позовну заяву. Спробуйте LIGA360 прямо зараз.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *