Президент підписав закон щодо санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб

Президент підписав закон щодо санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб

Джерело: www.president.gov.ua

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб».

Закон встановлює новий вид санкцій:

стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися. Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Зокрема, визначено, що відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Очікується, що таким органом стане Міністерство юстиції України.

Здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування таких санкції здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Нагадаємо, що 21 квітня 2021 року Верховна Рада проголосувала за цей закон. Ооднак Президент повернув його зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду. Після ухвалення закону з поправками Глава держави підписав документ.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.