Президент відповів на петицію про звільнення О. Татарова: ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством

Президент відповів на петицію про звільнення О. Татарова: ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством

6 липня Президент України Володимир Зеленський оприлюднив відповідь на електронну петицію №22/114822-еп, у якій підписанти вимагали звільнити заступника голови Офісу Президента Олега Татарова.

Петиція була подана 26 березня 2021 і набрала 25 891 голосів.

Ініціатор звернення – Віталій Шабунін – вказав, що Олег Татаров організував низку незаконних рішень, використовуючи для цього свою посаду в Офісі Президента, а також заперечував використання зброї співробітниками міліції під час Революції Гідності.

У відповіді Президента України, зокрема, вказано, що статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Також Зеленський посилається на положення про Офіс Президента України, яке передбачає, що Офіс Президента України у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, укладеними в установленому порядку.

Нагадаємо, Володимир Зеленський призначив Олега Татарова заступником керівника ОП у серпні 2020 року. Згідно з біографією, розміщеною на сайті Офісу Президента, до призначення Татаров з 2014 по 2020 рік займався адвокатською діяльністю та за сумісництвом працював професором кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *