Президент України підписав закон про спрощення процедур надання допомоги з безробіття

Президент України підписав закон про спрощення процедур надання допомоги з безробіття

Президент України підписав закон №2220-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану». У ньому йдеться про спрощення процедур надання допомоги з безробіття.

Документ був ухвалений 21 квітня ц.р. Акт передбачає, що усім внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям на територіях активних бойових дій статус безробітного буде надаватися з 1-го дня реєстрації в центрі зайнятості та призначатиметься допомога по безробіттю.

Для підтвердження статусу особі не обов’язково відвідувати центр зайнятості особисто. Можна скористатись телефоном, повідомити інформацію за допомогою месенджера, електронної пошти тощо.

Люди, які не мали можливості припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, також зможуть зареєструватися в якості безробітних. Одночасно Держслужба зайнятості інформує про це:

  • роботодавця,
  • Пенсійний фонд та
  • Податкову службу.

У таких випадках дані про трудовий стаж Держслужба зайнятості отримує в державних реєстрах.

Вводяться додаткові економічні стимули для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб. Натомість ВПО, які хочуть розпочати власний бізнес, отримають фінансову допомогу від держави.

Програма надання допомоги по частковому безробіттю пошириться на:

  • малі підприємства та
  • фізичних осіб-підприємців

у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва (виконання робіт, надання послуг).

Для роботодавців спрощується можливість отримати або продовжити дію дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Документи надсилати можна буде будь-яким зручним способом. Виключення становитимуть громадяни рф та білорусі.

Для працевлаштування громадян рф та білорусі в Україні потрібно погодження СБУ.

Раніше Уряд прийняв постанову, якою спростив реєстрацію в Державній службі зайнятості українців, що втратили роботу під час дії воєнного стану. Особи, які не мають повного пакету документів для подачі заявки, зможуть стати на облік по безробіттю за спрощеною процедурою — через додаток або портал Дія.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.