Президент підписав Закон про Митний тариф України

Президент підписав Закон (проєкт № 7737) “Про Митний тариф України”, який є одним з важливих етапів гармонізації нашої митної системи із митною системою Європейського Союзу. Про це свідчить картка законопроєкту на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому зазначений документ 19 жовтня 2022 року.

Як повідомив голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, цим документом Україна привела у відповідність із всесвітньою класифікацією товарів свій митний тариф, що необхідно робити раз на п’ять років.

«Законопроєкт технічний, але дуже важливий, принциповий для того, аби класифікація товарів, що проходять через митний кордон України, відповідала європейській і світовій класифікаціям взагалі, щоб у нас не було жодних суперечностей у цьому контексті», – наголосив парламентарій.

Ухвалені Верховною Радою зміни спрямовані на:

    приведення товарної номенклатури у відповідність із вимогами ГС-2022 на виконання міжнародних зобов’язань, узятих у рамках Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів, до якої приєдналася Україна;

    адаптацію статистичної системи України до міжнародних методів, стандартів та класифікації;

    стандартизацію зовнішньоторговельної документації;

    прискорення і спрощення процедури митного оформлення товарів під час здійснення зовнішньоторговельних операцій.

При цьому ставки ввізного мита на товари залишаються незмінними.

Тільки до кінця тижня забронюйте свою знижку на рішення LIGA360! Заповніть форму і дізнавайтесь першими про ексклюзивну пропозицію до дня народження LIGA ZAKON.

Джерело

Поделиться