Президент підписав Закон про нацбезпеку

Сьогодні, 5 липня, Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про національну безпеку України» (проект № 8068), яким визначено механізми управління у сфері національної безпеки і оборони, а також унормировано структуру і склад сектора безпеки і оборони, системи управління, координації і взаємодії його органів.

Передбачено, що сектор безпеки і оборони України складається з чотирьох взаємопов’язаних складових: сили безпеки; сили оборони; оборонно-промислового комплексу; громадян і громадських об’єднань, які добровільно беруть участь в забезпеченні національної безпеки

Закон передбачає повне розкриття фінансової інформації щодо функціонування сектора безпеки і оборони з метою забезпечення ефективного використання фінансових ресурсів з урахуванням вимог Закону «Про державну таємницю».

Верховна Рада має створити Комітет до повноважень якого увійдуть, зокрема, забезпечення контролю за діяльністю органів сектору безпеки і оборони.

Закон передбачає, що Міністр оборони і його заступники призначаються з числа цивільних осіб, а вищою військовою посадовою особою у Збройних Силах є Головнокомандувач Збройних Сил.

Також закріплюється чіткий розподіл повноважень і компетенцій органів сектору безпеки і оборони.

Обмежено повноваження Міноборони щодо Нацгвардії. Передбачено, що з введенням воєнного стану Національна гвардія входить до складу сил оборони і підпорядковується Головнокомандувачу Збройних Сил і виконує завдання згідно із законами «Про Національну гвардію України» і «Про правовий режим воєнного стану».

Служба безпеки України підпорядковується Президентові і підконтрольна Верховній Раді України. СБУ здійснює протидію розвідувально-підривної діяльності проти України, боротьбу з тероризмом, контррозвідувальний захист державного суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності, оборонного і науково-технічного потенціалу, кібербезпеки, економічної і інформаційної безпеки держави, об’єктів критичної інфраструктури, а також охорону державної таємниці.

Крім того, Закон передбачає створення єдиного реєстру споживачів газу.

Нагадаємо, відповідний Закон було прийнято 21 червня з урахуванням пропозицій Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.