Президент підписав Закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування

21 листопада Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу» № 2719-IX від 03.11.2022 (законопроєкт № 8045).

“Президент підписав наш законопроєкт №8045, який, зокрема, передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування зі сплатою податку в 2% від обороту”, – повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Він зазначив, що закон особливо актуальний для аграрного бізнесу.

Платник податку має право самостійно (шляхом подання заяви) відмовитися від використання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення. У такому разі платник податків вважається таким, що застосовує систему оподаткування, на якій він перебував до обрання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, крім випадку, якщо у заяві про відмову від використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, платник податку зазначив про перехід на сплату інших податків і зборів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Працюйте на перемогу всією командою! Придбайте 3 рішення LIGA360 за 3000 грн/міс., або 5 – за 5000 грн/міс. На вибір доступні тарифи для керівників, юристів, бухгалтерів чи HR. Встигніть до 23 листопада. 

Джерело

Поделиться