Президент ветував Закон про примусове відчуження майна під час воєнного стану

Президент Володимир Зеленський 31 серпня ветував Закон (проект № 7605) «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану», ухвалений Верховною Радою на засіданні 15 серпня.

У пропозиціях Президента, наданих 1 вересня, йдеться про виключення із документа пункту 2 розділі II “Прикінцеві положення” Закону.

Цим пунктом пропонувалось, що у період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року з дня його припинення або скасування реорганізація, корпоратизація державних унітарних комерційних підприємств, які перебувають у сфері управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а також реорганізація центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, забороняється.

Документом також пропонувалось:

• примусове вилучення обладнання, яке може використовуватись для цілей діяльності оборонно-промислового комплексу;

• вилучення здійснюється на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України за пропозицією, погодженою обласною військовою адміністрацією;

• компенсація за відчужене майно здійснюється за рахунок коштів державного бюджету (протягом 5 наступних бюджетних періодів);

• рухоме та нерухоме майно можуть бути передані в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Сервіси для legal research, ризик-менеджменту, бізнес-розвідки та медіамоніторингу – в рішенні LIGA360. Детальніше.

Попередьте незаконні дії з об’єктами нерухомості та діяльність “чорних реєстраторів”. Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *