Президента закликають залучити нотаріусів до реформи нотаріату

Президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко просить Президента та Міністра юстиції долучити представників палати до робочої групи, яка готує зміни до законодавства про нотаріат.

Під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу 31 жовтня Петро Порошенко висловився щодо якнайшвидшого внесення змін до чинної редакції Закону «Про нотаріат» та інших законів, що регулюють нотаріальну діяльність.

Відповідно до статті 16 Закону «Про нотаріат» фахівці Нотаріальної палати України мають право брати участь у проведенні експертиз законопроектів з питань, пов’язаних із нотаріальною діяльністю.

Окрім того, необхідність участі представників нотаріальної спільноти у законодавчому процесі з питань нотаріату визначається укладеним 8 лютого 2018 року Меморандумом про співробітництво між Міністерством юстиції України та Нотаріальною палатою України.

«Ми закликаємо владу провести реформу нотаріату в Україні чесно та прозоро. До того ж, законопроект повинен відповідати європейським  стандартам. Тому в законотворчому процесі обов’язкова участь фахівців Міжнародного союзу латинського нотаріату, а також представників нотаріату та юстиції Литви, Естонії та Німеччини. Нам потрібно ухвалити  виважений документ, який, з одного боку, гарантує безспірність вчинення нотаріальних дій,  а з іншого – реально наблизить нас до міжнародних принципів проведення реформ у країні», – зазначив Володимир Марченко.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *